Pismo iz Zelengrada

Autor: MARIJA TOT, Snježana Baksa, 17. 4. 2019.

„Planet  Zemlja ima pravo da živi bez zagađenja!“

Poruka je učenika drugog razreda povodom Dana planeta Zemlje koji se obilježava svake godine 22. travnja.

Tim povodom knjižničarka Marija Tot pročitala je učenicima Pismo iz Zelengrada. To je priča o zagađenoj šumi koja uzvraća udarac i ocrtava jednostavan princip na kojemu se temelji ekologija, sve se vraća sve se plaća, kako siješ tako ćeš i žeti. Lijenost i nemarnost ljudi utječe na prirodu i cijeli živi svijet. Priča djeci na zabavan i lako prihvatljiv način ukazuje na problem zagađivanja okoliša i njegove posljedice te ih upućuje, već od najranijih nogu, kako ga izbjeći i kako se odgovorno ponašati.

Pismo iz Zelengrada potaklo je učenike na pisanje eko poruka za očuvanje planeta Zemlje. Kako su oni doživjeli zagađen potok u Zelengradu i kakvog bi ga željeli u šumi, pokazuju nam njihovi likovni i pismeni radovi.

Upozorenje ljudima!

Ljudi upozoravamo vas!

Potok je pun smeća zbog vas ljudi!

Da li vam je stalo do vode?

Bez nje nema života.

Svi je trebamo.

Zato ne bacajte smeće u potok Trnavu!

Hvala svima koji će nam pomoći da počistimo VODU, točnije potok Trnavu!

Napisala: Karla Kirić, 2.e  razred

Zavirite u našu fotogaleriju gdje se nalaze radovi učenika na tu temu .

« Ožujak 2024 »