Terenska nastava u Beč

Autor: Josipa Strnišćak, 24. 9. 2019.

Učenici Osnovne škole Dr.Ivana Novaka Macinec, Osnovne škole Andrije Palmovića Rasinje i Osnovne škole Veliki Bukovec su u sklopu projekta „Od 3 do 300“ posjetili grad Beč u Austriji dana 26. i 27. lipnja 2019. godine., u pratnji njihovih učiteljica njemačkog jezika Snežane Dezić-Markulinčić, Sunčice Vuljak i Kornelije Baksa.

Cilj ove terenske nastave je upoznavanje učenika s kulturom i civilizacijom zemlje čiji jezik uče, te prilika da učenici pričaju na stranom jeziku s izvornim govornicima.

Uz pratnju vodiča gospođe Smilje Turkalj krenuli smo na razgledavanje kraljevskog dvorca Schönbrunn s prekrasno uređenim cvjetnim površinama i drvoredima. Posjetili smo  dječji  muzej dvorca Schönbrunn (Kindermuseum). Prilikom tog posjeta učenici su sudjelovali u raznim aktivnostima kao što su preodijevanje u dvorsku odjeću, učenje dvorskog bontona, razgledavanje dijela dvorca, postavljanje dvorskog stola te pisanje pisma sa perom i tintom.

Slijedio je panoramski razgled grada- Linke Wienzeile, zgrada Secesije, Karlsplatz, crkva Sv. Karla Boromejskog, dvorac Belvedere, Arsenal, Hofburg – raskošni carski kompleks, Heldenplatz, Albertina, Kärtnerstrasse, katedrala sv. Stjepana.

Nakon razgledavanja posjetili smo „Kuću glazbe“- „Haus der Musik“ – interaktivnom muzeju koji se prostire na pet razina i predstavlja fascinantan svijet glazbe i zvuka. Učenici su traženjem informacija kroz čitanje s razumijevanjem i traženje pomoći na njemačkom jeziku uspješno riješili kviz vezan uz postavu muzeja.

Muzej voštanih figura „Madame Tussauds“ bila je još jedna zanimljiva destinacija u kojem se nalaze poznate povijesne ličnosti kao što su Sissi, Marija Terezija, Napoleon te mnogobrojne svjetske poznate ličnosti.

Nakon toga slijedio je odlazak do Prirodoslovnog muzeja „Naturhistorisches Museum“ koji u svojih 39 izložbenih dvorana ima na tisuće izložaka koji prikazuju bogatstvo života na zemlji od plemenitih minerala, rijetkih fosilnih nalaza, velikih dinosaura.... Učenici su uspješno  sudjelovali u radionici „ Mord(s)geschichten“.

Nakon Prirodoslovnog muzeja, podzemnom željeznicom uputili smo se do Pratera-zabavni park u kojem su učenici mogli isprobati mnogobrojne  zabavne sadržaje.Bio je to izlet koji će učenicima ostati u trajnom sjećanju!

Doživljaje s našeg putovanja pogledajte u našoj FOTOGALERIJI.