MALI HUMANITARCI IZ MACINCA POKAZALI VELIKO SRCE

Autor: Josipa Strnišćak, 2. 4. 2021.

Uoči Uskrsa naši učenici pokazali su svoju humanost, skupili novčane priloge te pripremili poklone za učenike iz Mečenčana u Sisačko-moslavačkoj županiji. Njihovu gestu podržala je  Općina Nedelišće i istoj školi odlučila donirati projektor.

Školu iz Macinca i OŠ Katarina Zrinska Mečenčani povezuje ljubav prema filmu pa tako u obje škole postoje filmske družine koje se svake godine susreću na brojnim festivalima dječjeg filmskog stvaralaštva, no ovaj put susret je bio potaknut posljedicama potresa.

Iako brojni učenici naše škole dolaze iz obitelji slabijeg socijalnog statusa, pokazali su suosjećanje i odvojili nešto svojega džeparca kako bi stradalim vršnjacima uljepšali teško razdoblje koje sada proživljavaju.

Nastava za učenike iz Mečenčana trenutno se odvija u prostoru škole u Hrvatskoj Kostajnici jer je njihova škola znantno oštećena potresom i čeka obnovu. 31. ožujka u Hrvatsku Kostajnicu stigli su paketići sa školskim priborom i porukama te novi projektor, a dostavile su ih ravnateljica Božena Dogša, učiteljica Kristinka Vugrinec te načelnik Općine Nedelišće Darko Dania.

Posjet je razveselio domaćine, a saznanje da postoji netko tko misli na njih skratit će dane do povratka u obnovljenu školu. Još jednom hvala svim učenicima koji su doprinijeli ostvarenju ove humane geste.