Priredba povodom Dana škole

Autor: Andrea Matić, 16. 5. 2022.

U petak, 13. svibnja, roditelji, učenici, učitelji i zaposlenici škole okupili su se kako bi proslavili naš dan - Dan škole. Voditeljice Vita i Uma provele su nas kroz glazbene, dramske i plesne točke.

Školski zbor otvorio je priredbu pjesmom „Žuta ruža“, nakon čega je uslijedio lutkarski igrokaz „Puž“ kojeg su nam uprizorili učenici 3.a razreda. Recitatori 2.d razreda su imali točku „Kaj je gdo rekel“, a učenici 1.d i 4.d su nam ispričali „Kako sanjaju djeca“. Plesna skupina učenika PŠ Gornji Hrašćan zaželjela nam je „Dobro jutro“. Učenici 5.a razreda prikazali su dramsko-scensku igru „Đurđica“, a učenici 5.b recitatorsku točku „Kalendaru knva“, nakon čega su nam Vjera i Ivana otpjevale pjesmu „Iznad duge“. Saša Borko podsjetila nas je što je sve „Bakino dvorište“, a učenici 6.b razreda su nam kazivali kakva je to „Pita od koje se skače od sreće“. Emili Šečić izvela je monolog „Lovac u mutnim fejsovskim vodama“ s kojim je sudjelovala na ovogodišnjem natjecanju LiDraNo, kao i učenice Aleksandra Horvat s kazivanjem pjesme naziva „Sreća“ te Monika Balog s kazivanjem poezije „Pjesma za svu djecu svijeta“.
Okupljenima se kratko obratila ravnateljica škole Božena Dogša, čestitavši svima Dan škole te je pri tome istaknula učenike koji su ove godine uložili mnogo truda i ostvarili sjajne rezultate na raznim natjecanjima, kao i njihove mentore. Posljednja točka priredbe je dovela publiku u stanje ekstaze. Tamburaški sastav i pjevačica Vjera oduševili su svojom izvedbom „Bella ciao“ s kojom su osvojili prvo mjesto na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva u Zagrebu.
Ostatak fotografija možete pogledati na fejs službenoj stranici škole