OSMAŠI NA ZASLUŽENOM MATURALCU

Autor: Andrea Matić, 8. 6. 2022.

Naši osmaši konačno su dočekali svoj dugo očekivani maturalac, tj. terensku nastavu u trajanju od 31. svibnja do 3. lipnja. U polasku su posjetili Aquatiku, slatkovodni akvarij u Karlovcu te gradove Nin i Zadar s njihovim kulturno-povijesnim znamenitostima. Upoznali su i znamenitosti Krešimirova grada Šibenika u kojem su bili i smješteni. Plovili su i brodom do obližnjeg otoka Krapnja te saznali kako su se tamošnji stanovnici bavili spužvarstvom. Najviše uzbuđenja bilo je u danu posjeta Nacionalnome parku Krka te Sokolarskome centru u Dubravi gdje su učenici pokazali svoju neustrašivost pred pticama grabljivicama. Na dan povratka posjetili su i Smiljan gdje su saznali brojne pojedinosti o životu i radu našeg najvećeg izumitelja Nikole Tesle.

Četiri dana bila su ispunjena novim spoznajama, druženjem i zabavom. Učenici su od odraslih naučili mnogo o svojoj domovini i njezinim ljepotama i znamenitostima , no i pokazali da već puno znaju i da mogu odrasle poučavati prijateljstvu, zabavi, povezanosti i međusobnom uvažavanju unatoč različitostima.

Ovo su neki od njihovih dojmova:

„Puno smo se zabavljali, veselili te usrećivali jedni druge. Uz to smo naučili o brojnim znamenitostima. Volio bih da možemo ostati još par dana, ali sve što je lijepo, kratko traje.“

„Naša se morska priča pisala iz dana u dan, svakim izlaskom sunca i svakim udarcem vala o obalu. Naučili smo mnogo, veličanstveno se proveli, sklopili nova prijateljstva i najvažnije- nismo išli u školu. Od svih posjećenih mjesta najdraža nam je ostala plaža. Sjedeći na bovama, vodili smo najsmješnije razgovore, smišljali planove i sunčali se.“

„Ovaj izlet je bio jedan od najboljih, moja prijateljica i ja smo uživale, a vjerujem i drugi.“

„Najljepše je bilo u discu. Plaža je jako lijepa. Sve nam je bilo dobro i lijepo. Nikad to nećemo zaboraviti. Hvala vam puno od srca!“

Više fotografija možete pronaći na našoj facebook stranici na ovoj poveznici: klik

« Ožujak 2024 »