Treći razredi posjetili Međimursku županiju i Muzej Međimurja

Autor: Snježana Baksa, 26. 3. 2015.

U okviru nastavnog plana i programa učenici trećih razreda naše škole zajedno sa svojim učiteljicama i učiteljem posjetili su 20. ožujka 2015. Čakovec.►

Najprije su posjetili samo sjedište Međimurske županije.

U Velikoj vijećnici  obratila im se  voditeljica Odsjek za zdravstvo, socijalnu zaštitu i nacionalne manjine iz UO za obrazovanje, Sonja Tošić-Grlač koji je govorila općenito o našoj županiji, a onda je pojasnila kako djeluje i tko je zaposlen u instituciji Međimurske županije o čemu možete više doznati ovdje.

Nakon Međimurske županije, učenici  su posjetili Muzej Međimurja.

Obišli su povijesni dio Muzeja, naučili ponešto o poznatoj obitelji Zrinski i Frankopan, o povijesti Međimurja i grada Čakovca. Svidjela im se stara apoteka, oružje, a pregledali su sa zanimanjem i namještaj iz 19. stoljeća. Oduševio ih je i etnografski dio izložbe gdje su saznali kako su se ljudi nekada odijevali, što su najviše jeli, kako i što su se djeca igrala, koja su prijevozna sredstva koristili i koji su se predmeti svakodnevno upotrebljavali...

POMRČINA SUNCA 20. OŽUJKA 2015.

Nakon dugo vremena imali smo priliku iz Hrvatske svjedočiti djelomičnoj pomrčini Sunca. Točno na ekvinocij, 20. ožujka 2015. godine, Mjesec je  prekrio nešto više od polovice Sunčeva diska. Čakovečki gimnazijalci i njihove profesorice Melita Sambolek i Karmena Vadlja-Rešetar prezentirali su našim đacima pomrčinu uz posebno pripremljene naočale te održale kraće predavanje o ovoj rijetkoj pojavi.