UČITELJI NA PAPUKU

Autor: Snježana Baksa, 5. 5. 2015.

Dan Međimurske županije djelatnici naše škole iskoristili su za upoznavanje Parka prirode Papuk. Tijekom putovanja prva postaja  bio je grad Virovitica gdje je posjećen tamošnji muzej smješten u Dvorcu Pejačević. Razgledana je etnografska zbirka, kulturno povijesna zbirka te postava o Domovinskom ratu.►

Nakon Virovitice put je nastavljen prema Papuku, tj. njegovom najljepšem dijelu, Park-šumi Jankovac. Šetnjom poučnom Grofovom stazom uživalo se u pogledu na Jankovačka jezera, na zelenilo stoljetnih stabala, te najatraktivniji dio, trideset metara visoki slap Skakavac. Sunčan dan još je više pridonio ugodnom i opuštenom ozračju.

Posljednji dio puta bilo je upoznavanje Pustare Višnjica pokraj Slatine. Imanje sadrži ergelu konja, goveda te jelena lopatara. Osim uzgoja životinja najpoznatiji su po uzgoju batata. Djelatnici Škole upoznali su se s etapama u uzgoju te biljke, a neki će se i okušati kao njezini uzgajivači.

Izlet je protekao u ugodnom raspoloženju, a tijekom povratka kućama već su se razmatrale ideje o novim putovanjima. Djelić atmosfere donosimo vam u galeriji fotografija.

Tekst i fotografije: Kristinka Vugrinec