"Envision, Explore, Empower, Evolve"

Autor: Dijana Kirić, 18. 12. 2023.

Početak projekta

Ponosno možemo objaviti kako ove školske godine postajemo članovi goleme europske Erasmus+ zajednice. Naš Erasmus+ projekt službeno je započeo 17. prosinca 2023. te će trajati do 16. lipnja 2025. godine. Koordinatorica projekta je učiteljica engleskog jezika Aneta Horvat dok je odgovorna osoba ravnateljica škole Božena Dogša.

Početak projekta

Nakon što je s Agencijom za mobilnost i programe EU potpisan ugovor vrijedan 24.455,00 eura, započele su pripreme za provođenje projekta ”Envision, Explore, Empower, Evolve” („Zamisli, istraži, osnaži, napreduj“)  u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1 – mobilnost u svrhu učenja za pojedince.

Projekt će se sastojati se od inozemnih i lokalnih aktivnosti. Inozemne aktivnosti uključuju šest edukacija za djelatnike škole – u Češkoj, Španjolskoj, Italiji i Grčkoj. Lokalne aktivnosti se odnose na implementaciju stečenih znanja u nastavne procese i svakodnevni rad škole te na diseminaciju rezultata projekta. Također je planirana suradnja i mobilnost učenika u „Osnovnu školu Izidora Poljaka Višnjica“. Ciljevi projektnih aktivnosti su: podizanje ekološke osviještenosti i edukacija za održivi razvoj; korištenje informacijsko komunikacijskih tehnologija i poboljšanje digitalnih vještina te poticanje inkluzije, tolerancije, prihvaćanja i uvažavanja različitosti. Navedeni ciljevi proizlaze iz potrebe za neprestanim usavršavanjem djelatnika, unapređenjem škole i razvijanjem rada u području ekologije, IKT-a i uvažavanja različitosti.