GOSTOVANJE PROFESORICE IZ OXFORDA 6.A RAZREDU

Autor: LIDIJA BRANILOVIĆ, 1. 6. 2011.

Na poziv Lidije Branilović, učiteljice engleskog jezika, prošlog je utorka, 24. svibnja 2011.g., na satu engleskog  gostovala profesorica Harriet Turner iz izdavačke kuće Oxford University Press iz Velike Britanije. Profesorica Turner je prisustvovala oglednom satu u 6.A razredu, zajedno s još nekoliko profesora engleskog jezika iz Međimurske županije te ravnateljicom škole gđom Boženom Dogša.

Profesorica Turner posjetila je školu budući da učenici koriste udžbenike iz serije Project, čija je ona urednica. Nakon oglednog sata održana je dvosatna rasprava i radionica gdje su prisutni učitelji mogli iznijeti svoja mišljenja o udžbenicima: zamjerke i pogreške koje treba ispraviti u budućnosti, kao i pohvale za sadržaje koji se u njima nalaze.

Profesorica Turner je učitelje upoznala s novitetima koji dolaze s novom školskom godinom u vidu CD Rom-a s puno dodatnih materijala koje će sami moći prilagoditi radu sa svojim učenicima, te online materijali za učenike koji su u mogućnosti koristiti napredne tehnologije. Budući da učiteljica Branilović već koristi slične materijale na satovima, s obzirom na strukturu učenika koja polazi ovu osnovnu školu, takav će se rad nastaviti i iduće školske godine, tako da učenici bez pristupa Internetu i informatičkih znanja također uživaju u njima.