NATJEČAJ ZA PRIKUPLJANJE RADOVA - HRVATSKI ŠKOLSKI MUZEJ

Autor: LIDIJA BRANILOVIĆ, 26. 10. 2011.

Hrvatski školski muzej prikuplja likovne radove za potrebe slanja na 40. međunarodnu izložbu dječjeg likovnog stvaralaštva Lidice 2012. u Češkoj. Pravo na sudjelovanje imaju djeca i učenici od 4 do 16 godina. Tema ovogodišnjeg natječaja je Kazalište-lutke-bajke.

Više o pravilima pod OPŠIRNIJE ili kod učiteljice likovne kulture

Vijest je prenesena  s portala Idemvan.

Sudionici mogu slati radove na sljedeće teme: Što sam vidio u kazalištu lutaka; Moja najdraža predstava; Moje kazališno iskustvo; Moja najdraža lutka; Kako lutke izgledaju u mojoj zemlji; Tko radi u kazalištu: glumci, redatelj, glazbenici, umjetnici; Kazališna publika; Atmosfera u kazalištu; Moj najdraži animirani film; Lijepa umjetnost u kazalištu: pozornica, zastor, šminka, kostimi.

Za više razrede: Povijest kazališta od antičkoga vremena do danas; Poznata kazališta u mojoj zemlji i inozemstvu.

Mogu se poslati radovi: crteži, slike, grafike, fotografije, keramika, kombinirane tehnike (skulpture, radovi od metala, keramika, drvo, staklo, tekstil, papir). Maksimalni format rada 2D  je 70x50 cm. Broj radova iz ustanova nije ograničen. Poslani radovi moraju biti u originalu, reprodukcije i kopije neće se uzimati u obzir. Fotografije moraju biti izrađene na kvalitetnom fotografskom papiru.

Rok za slanje radova je 31. siječanj 2012. godine.

Svaki rad treba imati na poleđini (sve pisano čitljivim, velikim slovima):

• ime i prezime djeteta (prvo ime, pa prezime)
  • godine i spol
  • puno ime i adresa škole ili ustanove
  • adrese po načelu: ime škole, ulica, broj, poštanski broj, grad, država
  • broj telefona škole ili ustanove
  • e-mail škole ili ustanove.

Radove treba poslati na adresu:

Hrvatski školski muzej
Trg maršala Tita 4
10 000 Zagreb

Pristigle radove će pregledati te odabrati stručno povjerenstvo, uz napomenu da se radovi ne vraćaju.