RAZVIJANJE PARTNERSKOG ODNOSA S RODITELJIMA

Autor: LIDIJA BRANILOVIĆ, 11. 1. 2012.

Cilj dobre suradnje s roditeljima je uspješno dijete.

Vodeći se ovim ciljem, učenici 4.a sa svojom učiteljicom Bernardom dva puta tijekom šk. godine  organiziraju  druženje roditelja i djece. Za takva druženja se učenici pripremaju s posebnim uzbuđenjem i uvijek ostaju nezaboravna.

Tako su organizirali druženje roditelja i djece sredinom prosinca 2011. Tema druženja bila je Timski rad (60 minuta aktivnog druženja roditelja i djece). Odazvali su se svi roditelji.

U nastavku pročitajte kako je bilo.

Nakon uvodnog pozdrava u krugu, formirane su četiri grupe. U svakoj su grupi bili roditelji i djeca. Svaka je grupa dobila jedan zadatak na kojem je trebala suradnički raditi 45 minuta, nakon čega je grupa prezentirala svoj rad. Važna je bila dobra suradnja u grupi, podjela poslova, dogovaranje, poštivanje tuđeg mišljenja.

Zadaci po grupama:

1. Na pjesmu Zeko i potočić izmislite koreografiju.
  2. Lego kockama izradite kuću sv. Nikole.
  3. Igra uloga na zadanu životnu situaciju. (Obitelj s petero školaraca, otac ostaje bez posla, u školi djeca imaju niz problema, baka je bolesna, majka brine o djeci i baki)
  4. Izradite čestitku za sve sudionike ovoga druženja. Izrazite svoju kreativnost.

Osvrt roditelja na ovakav rad:

Osjećala sam se kao da sam i sama učenik. Zabavo i lijepo. Svaki takav sastanak je poseban na svoj način. (Laura)

Sviđaju mi se takva druženja. Zaboravimo na brige, a djeca se raduju. Vidim kako se djeca ponašaju u školi. Željela bih da nastavimo druženja možda i češće. (Ljiljana)

Lijepo, veselo, zanimljivo. Takav roditeljski bi svaki roditelj poželio.(Zdenka)

Bila sam sretna jer je i moje dijete bilo sretno. Premalo imamo vremena za svoju djecu, a oni su naša budućnost. Željela bih više takvih druženja jer bar tada zaboravimo na brige i aktivno se družimo sa djecom. A djeca uživaju. (Biserka)

Zanimljivo. Lijepo smo se svi družili, a djeca su bila presretna. Nadam se da će biti još takvih susreta. (Miroslav)

Bilo mi je lijepo i zabavno. Prisjetili smo se da smo i mi bili djeca. Sviđa mi se što je sve što smo radili zapravo stvaran život, situacije koje se događaju oko nas. ( Jasmina)

Ovakva inicijativa učiteljice je za svaku pohvalu. Sviđa mi se što to nije klasičan sastanak, već druženje s djecom za što imamo malo vremena. Jako lijepo provedeno popodne. Dijete je presretno. (Željko)

Danijela je bila jako sretna, onda se i ja tako osjećam. Lijepo i dobro organizirano. Vidi se poseban trud učiteljice. Bilo mi je zadovoljstvo učestvovati na druženju. (Dragica)