ŽUPANIJSKA NATJECANJA I CENTRI IZVRSNOSTI

Autor: LIDIJA BRANILOVIĆ, 21. 11. 2012.

Imamo još mjesec dana do kraja prvog polugodišta. Nakon novogodišnjih blagdana i početkom drugog polugodišta već će krenuti natjecanja na školskoj razini pa smo pitali Sonju Tošić – Grlač, pročelnicu Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport, znaju li se škole domaćini natjecanja: „Škole domaćini za županijska natjecanja u školskoj godini 2012./2013. odredit će se u prosincu na zajedničkom sastanku ravnatelja svih osnovnih i srednjih škola Međimurske županije, a nakon sastanka predstavnika svih županija u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje.“

Izvor: http://www.emedjimurje.hr/obrazovanje/zupanijska-natjecanja-i-centri-izvrsnosti

Prošle godine djeca su radila u Centrima izvrsnosti kojih ove godine nema: „Centri izvrsnosti financirali su se iz decentraliziranih sredstava namijenjenih osnovnom školstvu, a kako su se navedena sredstva smanjila, u njihovu nedostatku nismo više u mogućnosti izdvajati za posebne programe već za osiguranje standarda rada škola.

No, nikako nismo odustali tako da se stalno javljamo na natječaje, pokušavamo i donacijama pribaviti novac, usustaviti drugi način rada centara. Na tome intenzivno surađujemo s Institutom sinergije znanosti i društva, mentorima i školama te planiramo umrežavanje nastavnika/mentora i stručnjaka, smotru istraživačkih radova učenika i drugo ukoliko nam projekti prođu na natječajima.“