TREĆI U MALOM NOGOMETU

Autor: LIDIJA BRANILOVIĆ, 3. 12. 2012.

U petak 30.studenog 2012. dvorana II. osnovne škole u Čakovcu bila je mjesto kvalifikacija za  finale županijskog prvenstva osnovnih škola u futsalu (malom nogometu).

Nastupilo je pet ekipa podijeljenih u dvije grupe:

I. grupa:   Sv.Juraj na Bregu, Macinec, Kuršanec

II.grupa:    II. Osnovna škola Čakovec, III.osnovna škola Čakovec

Čestitke našim učenicima na trudu i borbenosti koju su pokazali na sportskom terenu osvojivši treće mjesto, a oni su: Patrik Ž., Vedran D., Leon M., Danijel B., Karlo K., Karlo M., Luka B., Denis H., Andreas K. i Robert I.

Pod OPŠIRNIJE pročitajte više o tijeku natjecanja.

Igralo se po sistemu „svatko sa svakim“ u grupi i onda u finalu pobjednici grupa. Nama je pripala čast da otvorimo turnir s ekipom osnovne škole Kuršanec. Nakon našeg odličnog početka i vodstva od 3:0, Kuršanec uspijeva izjednačiti te čak povesti sa 4:3. Naša ekipa uspijeva se poslije time-out-a sabrati i uskoro izjednačavamo i postižemo gol za vodstvo od 5:4. U zadnjoj minuti dobivamo gol i opet smo na početku, rezultat je neriješen 5:5 i odlučuju penali. U dramatičnoj završnici iskazao se naš golman Vedran David obranivši dva penala i mi konačno pobjeđujemo rezultatom 7:5.

U igri za prvo mjesto u grupi igrali smo sa ekipom Sv.Juraj na Bregu i od najjače ekipe na turniru gubimo 6:2. U finalu su igrale ekipe III.osnovne škole Čakovec i Sv.Juraj na Bregu gdje pobjeđuje potonji i oni odlaze na županijsko finale.

Prema pokazanoj igri i mišljenju ostalih trenera i voditelja prvoplasirana ekipa ima velike šanse za prvo mjesto na županijskom finalu.  Mi još nakon toga igramo utakmicu za 3.mjesto i glatko sa 4:0 pobjeđujemo II.osnovnu školu Čakovec i osvajamo 3. mjesto.

Na kraju smo zadovoljni išli doma, možda je moglo i bolje, ali više sreće drugi put.

Izvještaj pripremio: Zlatko Sir, prof.TZK