> Erasmus+

Drugi sastanak projektnog tima

Autor: Dijana Kirić, 21. 2. 2024.

Drugi sastanak projektnog tima održan je 21. veljače. Sastanak je vodila koordinatorica projekta Aneta Horvat. Razgovaralo se o načinu provedbe mobilnosti, kontaktiranju organizacije, prijavljivanja na edukaciju i plaćanja, ulaznoj anketi te aktivnostima do kraja projekta.

Drugi sastanak projektnog tima održan je 21. veljače sa sljedećim dnevnim redom:

1. Usvajanje zapisnika s prethodnog sastanka

2. Dogovor oko rezervacija tečajeva

3. Analiza Modela ugovora za dodjelu sredstava

4. Određivanje sadržaja početne ankete

5. Ostalo

Ad 1) Koordinatorica projekta Aneta Horvat pozdravila je sve prisutne te je dala riječ učiteljici engleskog jezika koja je imenovana za zapisničarku sastanaka projektnog tima. Učiteljica Dijana Kirić pročitala je zapisnik s prvog sastanka koji je jednoglasno usvojen.

Ad 2) Koordinatorica projekta Aneta Horvat objasnila je članovima projektnog tima kako se, zbog zdravstvene situacije ravnateljice Božene Dogša, mobilnost na Tenerife prebacuje iz mjeseca travnja na mjesec studeni 2024. godine. Također je izvjestila sve članove projektnog tima kako su svi sudionici već kontaktirali svoje organizacije i prijavili se na edukaciju. Kao što je dogovoreno na prethodnom sastanku, škola će za svaku edukaciju platiti potreban novčani iznos te je to već učinjeno za mobilnosti u Prag, obje mobilnosti u Barcelonu te mobilnost za Tenerife. Sudionici će sami rezervirati i platiti prijevozno sredstvo i smještaj (nakon što škola uplati propisani iznos za svaku sudionicu na njezin tekući račun, a to je pojedinačna potpora i putovanje). Dogovoreno je da svaka sudionica za sebe uzme putno osiguranje.

Ad 3) Koordinatorica Aneta Horvat pripremila je ogledni primjerak Modela ugovora za dodjelu bespovratnih sredstava za Erasmus+ mobilnost pojedinaca. U nastavku sastanka s članicama je prošla dijelove ugovora koji se trebaju ispuniti te potpisati. Model ugovora potpisuje i ravnateljica škole, no u ovom trenutku za našu školu to će učiniti zamjenica ravnateljice Josipa Strnišćak. Nakon što se Model ugovora preda u tajništvo škole računovotkinja će isplatiti propisani iznos mobilnosti za svaku sudionicu posebno. To je već učinjeno za tri mobilnosti  (Prag, Barcelona i Tenerifi).

Ad 4) Dijana Kirić u suradnji s koordinatoricom Anetom Horvat pripremila je sadržaj Ankete za utvrđivanje stanja na početku provođenja projekta. Anketa se sastoji iz tri dijela, a vezana je tri cilja koja su navedena u projektu i namijenjena je učenicima i učiteljima. Ciljevi projekta su:

• poticanje inkluzije, tolerancije, prihvaćanja i uvažavanja različitosti

• podizanje ekološke osviještenosti i edukacija za održivi razvoj

• uporaba informacijsko komunikacijske tehnologije i poboljšanje digitalnih kompetencija

Anketa će biti u Microsoft Formsu te će provoditi u suradnji s razrednicima na Satovima razrednika na nivou škole.

Ad 5) Pod temom ostalo članovi projektnog tima prošli su kroz planirane aktivnosti do kraja školske godine. Dogovoreno je kako će se aktivnosti dopunjavati nakon povratka sudionika svake mobilnosti. U školskoj godini provodit će se dva eTwinning projekta koja će pratiti dogovorene ciljeve.

Za logo projekta učiteljica likovne kulture Mirna Žerjav predložila je da se organizira natječaj za učenike na nivou škole. Natječaj će se održati u rujnu i listopadu 2024. godine.

Zapisničarka: Dijana Kirić