Učenički radovi

MALI KREATIVCI IZ 4.E

Autor: LIDIJA BRANILOVIĆ, 18. 9. 2010.

Nakon obrade pjesme A. Gardaša "Kasno ljeto" (tema: književne vrste), učenici su dobili zadatak pod istim naslovom napisati pjesmu, basnu, bajku ili igrokaz.

Pod OPŠIRNIJE pročitajte neke od radova!

KASNO LJETO, igrokaz, Berta Bregović:

SMREKA: Dobar dan,jabučice! Odjeća ti žuti,a pogledaj moju kako je lijepa zelena.

JABUKA: Ja barem dobivam jesensku boju, a ti ne! Uostlom, ja ću na proljeće biti prekrasne zelene boje i puna cvjetova.

SMREKA: Ma nemoj, mene će preko zime grijati topli kaput, a ti ćeš se smrzavati na zimi.

JABUKA: Oprosti, mene će preko zime grijati ljubav djece koja su ubrala moje zdrave plodove!

SMREKA: Ah, vidim da si ipak u pravu! Mogu li i ja dobiti jednu jabuku?

JABUKA: Naravno. Izvoli.

SMREKA: Hvala i doviđenja do proljeća.

JABUKA: Doviđenja.

KASNO LJETO, pjesma, Sara Črep:

Vjetar puše,          Lišće žuti,            Cvijeće raste,

grane njiše.           vjetar puše.        priroda se zeleni.

Lišće šuška,         Kiša lije,              Vrtovi su puni

sunce sije.            sunce sije.          različitih plodova.

KASNO LJETO, bajka, Ema Smrtić:

Jednog dana u kasno ljeto ljudi su brali jabuke. Jedna je pala na zemlju. Kotrljala se i kotrljala, išla od čovjeka do čovjeka i nikako se nije mogla zaustaviti, sve dok nije došla do jednog dječaka. On ju je pokupio, odnio baki i rekao: "Bako, evo ti jabuke iz kasnog ljeta." Baka je bila sretna što je dobila čudesnu jabuku, kao i jabuka što je došla u prave ruke.